خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از خرداد ماه و با افزایش تولید تخم مرغ، قیمت این محصول در بازار کاهش یافته و حتی امکان صادرات آن فراهم می‌شود

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از خرداد ماه و با افزایش تولید تخم مرغ، قیمت این محصول در بازار کاهش یافته و حتی امکان صادرات آن فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مسئولیت حاکمیت و وزارت جهاد کشاورزی و نظارتی که دامپزشکی بر عرضه این محصولات می‌کند، سعی کردیم در ماه‌های گذشته با واردات، نیاز کشور را تامین و کنترل کنیم.

رفیعی‌پور افزود: از خردادماه نه تنها شرایط عادی را در کشور شاهد خواهیم بود بلکه امکان صادرات برای این محصول نیز فراهم می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی، استان اردبیل را قطب تولید جوجه یک‌روزه و صادرات محصولات طیور و دام اعلام کرد و گفت: استان اردبیل یکی از سالم‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات را همواره به کل کشور عرضه و صادر می‌کند.

 علیرضا رفیعی‌پور در بازدید از مرغداری‌های سرعین اردبیل اظهار کرد: ما در کشور به صورت ناخواسته گرفتار بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان شدیم و برای کنترل این بیماری و پیشگیری از آن تعداد زیادی از مرغ های تخمگذار از رده خارج شدند.

وی با اشاره به کنترل بیماری‌ آنفلوآنزای مرغی در ایران و تشدید نظارت‌ها در این زمینه گفت: با نظارتی که سازمان دامپزشکی در حوزه مرغ و تخم مرغ انجام می‌دهد هیچ علائمی از این بیماری هم اکنون مشاهده نشده و وضعیت عادی را در کشور شاهد هستیم.

رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: با جایگزین شدن مرغ‌های جدید تخمگذار به چرخه تولید تلاش می‌کنیم تا از خردادماه شرایط عادی در تامین تخم مرغ ایجاد شود تا نرخ این محصول در بازار کاهش یابد.

——————-

ورزش نوشت: تیم منصور ابراهیم زاده نتوانست انتظارات را برآورده کند و حال آن ها یکی از تیم‌های حاضر در نزدیکی منطقه سقوط هستند
منصور ابراهیم زاده در حالی جانشین زلاتکو کرانچار شد که سپاهانی ها با سرمربی کرواتشان به نتایج ضعیفی رسیده بودند و در بین تیم های کاندید سقوط قرار داشتند و حال پس از چند هفته از حضور ابراهیم زاده، آن ها بار دیگر در این جایگاه هستند.

در فاصله 4 هفته تا پایان لیگ هفدهم، سپاهان با 27 امتیاز در جایگاه یازدهم است و با نفت تهران تیم رده پانزدهم، تنها 3 امتیاز اختلاف دارد. سپاهانی ها در چهار هفته پایانی لیگ با تیم های تراکتورسازی، نفت آبادان، استقلال خوزستان و استقلال تهران دیدار می کنند. جدال هایی که همگی سخت و طاقت فرسا خواهند بود.

اما شاید کلیدی ترین مسابقه، در هفته ما قبل پایانی است. جایی که طلایی پوشان به مصاف استقلال خوزستان می روند و کسب 3 امتیاز در آن بازی بسیار حیاتی خواهد بود.

شاگردان ابراهیم زاده، با کسب 6 امتیاز از سقوط فرار می کنند و در صورتی به این بحران دچار خواهند شد که تیم های پایینی درخشش قابل توجهی داشته باشند و آن ها نتوانند از پس حریفان بر بیایند.

ورزش نوشت: تیم منصور ابراهیم زاده نتوانست انتظارات را برآورده کند و حال آن ها یکی از تیم‌های حاضر در نزدیکی منطقه سقوط هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *